פוך

שמיכות פוך

 בחורף, הלילות קרים במיוחדלכל אחד יש מידה אחרת של רגישות לקור, ולפני שקונים את השמיכות, כדאי להכיר את הסוגים השונים וההבדלים ביניהם.
שמיכות פליז אולי טובות להתכרבלות מול הטלוויזיה בסלון, אבל בשביל להשיג את השינה הטובה ביותר, צריך שמיכות שיכולות לספק חימום ברמה גבוהה.  כמו שמיכת פוך

שמיכות פוך הן הדרך הכי טובה להשיג רמת בידוד גבוהה לאורך כל הלילה, כך שלמרות המחיר והעלויות לניקוי השמיכות (בערך 100 שקלים לשמיכה בשירותי מכבסה מקצועיים), מדובר בהשקעה טובה לקראת החורף.

פוך

אישה אוכלת קינוח מתחת לשמיכת פוך

שמיכות פוך – עושה לכם חשק להתכרבל?

לפני שקונים את השמיכות, חשוב להכיר את הסוגים השונים ולהבין את ההבדלים ביניהם. חשוב לומר שהתפקיד של השמיכה אינו לחמם אלא לבודד את החום, ולשמור על חום הגוף שאנו מייצרים בעת השינה. ככל שלשמיכה יש רמת בידוד גבוהה יותר, יהיה לנו חם יותר. היות וכל אחד מאתנו מייצר חום ברמה אחרת, ישנם הבדלים במידת הרגישות שלנו לקור, ולכן שמיכות פוך מגיעות ברמות בידוד שונות-מי שרגיש מאוד לקור, מומלץ שיקנה שמיכה שמספקת בידוד מרבי.
השמיכות עשויות מחומרים שונים- מצד אחד שמיכות מחומרים טבעיים ומצד שני כאלה שיש להן מילוי סינטטי. שמיכות מחומרים טבעיים סופגות את אנרגיית הגוף ופולטות אותה בצורת חום, והחום המיותר מתנדף. משום כך, הן בחירה טובה עבור מי שהגוף שלו מייצר חום ברמה נמוכה יותר וצריך בידוד ברמה גבוהה יותר.
שמיכות מחומרים טבעיים המיובאות מאירופה נחשבות לטובות ביותר, מכיוון שתהליך העיבוד שהן עוברות הוא מחמיר יותר בהשוואה לשמיכות המיובאות מהמזרח הרחוק, למשל. הסיבה לכך היא האקלים המאפיין את אירופה בחורף, שמצריך פתרונות איכותיים למטרת חימום ובידוד בזמן השינה.
החיסרון היחיד בשמיכות פוך העשויות חומרים טבעיים הוא המחיר, ובמקרה זה, המחיר של השמיכות הסינטטיות הוא המנצח. אך הסינטטיות אינן מספקת בידוד ברמה הנדרשת, ולרוב, העמידות שלהן אינה נשמרת לאורך זמן.
מה לבדוק לפני שקונים שמיכות פוך?
לפני שקונים את השמיכות כדאי לשים לב לכמה דברים. דבר ראשון, הציפוי- מומלץ שיהיה 100%כותנה. יש לבדוק גם את צפיפות הבד. דבר שני, צריך לבדוק את צורת ואיכות התפירה. ודבר שלישי,חשוב לבדוק את המילוי. במידה והמילוי אינו מכיל לפחות 90% פלומת אווז, המחיר יהיה נמוך יותר, וזה סימן לכך שלא מדובר בשמיכות טבעיות

About the author

admin

Leave a Comment